Drużyna Amp Stal Rzeszów

Za nami V Turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy oraz wyjątkowy debiut Jakuba Guściory, podopiecznego Fundacji Akademia Odkrywców Sportu UMCS Lublin.

W dniach 22-23 października 2022 r. w Warszawie odbył się V Turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy, w którym wzięły udział drużyny:

 1. Legia Warszawa
 2. Stal Rzeszów
 3. Wisła Kraków
 4. TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
 5. Nowe Technologie Różyca

Zwyciężyła drużyna Amp Wisła Kraków i z dorobkiem 37 pkt plasuje się na drugim miejscu w tabeli Amp Futbol Ekstraklasa. Różnice punktowe między pierwszą "trójką" są minimalne co zwiastuje ogromne emocje w walce o mistrza podczas finałowego turnieju, który odbędzie się w Bielsku-Białej w dniach 05-06 listopada 2022 r. Stan tabeli przed turniejem finałowym:

 1. Legia Warszawa 39 pkt
 2. Wisła Kraków 37 pkt
 3. TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 35 pkt
 4. Nowe Technologie Różyce 18 pkt
 5. Warta Poznań 15 pkt
 6. Stal Rzeszów 0 pkt
Jakub Guściora - Amp Stal Rzeszów

Turniej obfitował nie tylko we wspaniałe zwroty akcji, bramki i parady bramkarskie. Fundacja Akademia Odkrywców Sportu UMCS bardzo szybko doczekała się swojego przedstawiciela w tych rozgrywkach. To Jakub Guściora. Nasz 28 letni podopieczny, pochodzi z Lublina i od najmłodszych lat fascynuje się piłką nożną, którą trenował z wielkim zaangażowaniem i pasją. Amputacja nogi na wysokości podudzia, której musiał się poddać, nie przeszkodziła mu w pogoni za marzeniami. Kontynuuje swoją piłkarską przygodę w beniaminku Amp Futbol Ekstraklasy Stali Rzeszów.

Jakub Guściora - Stal Rzeszów

"Jestem szczęśliwy, że mogę spełniać swoje marzenia! Jak znalazłem się w Stali Rzeszów? Fundacja AOS UMCS organizowała w Lublinie mecz towarzyski Amp Futbolu pomiędzy Legią Warszawa a Stalą Rzeszów 21.08.2022 r. Podczas zakończenia tego odbywającego się w super atmosferze spotkania, Prezes Fundacji Tomek Bielecki, rzucił luźną propozycję, że powinienem spróbować swoich sił w drużynie Stali Rzeszów. Powiedział: "Nie rezygnuj z marzeń, do roboty!" Pojechałem na kilka treningów i dostałem angaż w drużynie, z czego jestem bardzo dumny. Debiut już za mną, ciśnienie zeszło. Teraz czas na ciężką pracę i rozwój naszej drużyny."

Kuba, dla nas jesteś Tytanem, wzorem godnym naśladowania! Trzymamy kciuki i życzymy powiedzenia!