W niedzielę 21.08.2022 na Arenie Widok odbył się mecz w AMP futbolu pomiędzy Legia Amp Futbol, a Stal Rzeszów Amp Futbol. Było to prawdziwe święto AMP futbolu w Miasto Lublin. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Odkrywców Sportu Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przy współorganizacji Widok Lublin. W zasadzie wydarzenie historyczne.

W Lublinie w 2017 r. istniała sekcja AMP Futbolu, ale nie przypominam sobie, abyśmy w naszym mieście byli świadkami meczu w tej odmianie piłki nożnej. Na boisku, przy ul. Zemborzyckiej 63, w niedzielne, słoneczne przedpołudnie pojawiły się dwa renomowane zespoły, które występują na co dzień w PZU AMP Futbol Ekstraklasa.

Pomimo tego, iż spotkanie miało charakter towarzyski, to dostarczyło ono niesamowitych emocji licznie zgromadzonej publiczności. Kapitalne podania, strzały, zwody, dryblingi, fenomenalne parady bramkarskie. Te wszystkie zagrania mogliśmy podziwiać na pięknie przygotowanym boisku Areny Widok. Publiczność raz za razem nagradzała graczy oklaskami podziwiając ich kunszt. Jeśli chodzi o sam przebieg meczu, to Legia prowadziła grę konstruując akcje w ataku pozycyjnym, a Stal Rzeszów skupiła się na defensywie. W pierwszej tercji ( mecz był rozgrywany w formule 3x20 min) żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki

w siatce rywala. W drugiej części meczu worek z bramkami się rozwiązał. To legioniści byli aurorami wszystkich bramek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0 dla Legii. Na skrzydle szalał Mateusz Ślusarczyk. Maks Moroz kapitalnie rozgrywał. Był prawdziwym królem środka pola. Popisywał się też pięknymi uderzeniami. Adrian Stanecki, kapitan drużyn Legii umiejętnie kierował poczynaniami swoich kolegów. W zespole rzeszowskiej Stali na wyróżnienie zasługują dwaj bramkarze: Mateusz Florek i Dariusz Liszka. Obydwaj strzegli swojej bramki, popisując się świetnymi interwencjami. Z kolei Piotr Grochowski, obrońca ze " stali" był momentami nie do przejścia. Kapitan Stali , Andrzej Szczęsny, podobnie jak jego vis a vis w Legii był prawdziwym liderem drużyny. W zespole Stali gościnie wystąpiła przesympatyczna zawodniczka, reprezentantka Polski w AMP Futbolu, Monika Kukla. Zresztą na wielkie słowa uznania zasługują wszyscy aktorzy tego widowiska. Sztaby trenerskie obydwu zespołów też wykonały kapitalną robotę. Trenerem zespołu Legii jest Mateusz Szczepaniak, a drużynę Stali prowadzi Kacper Gajdek. Nie można zapomnieć również o arbitrach , którzy w sposób profesjonalny prowadzili to spotkanie. Brawo Piotr Jędrzejak

i Waldemar Mazgaj. Bardzo dziękuję za pomoc przy organizacji meczu: Mateusz Pielach, Jacek Skrzyniarz, Mateusz Chmiel, Agnieszka Banucha.

Poniżej umieszczam relację fotograficzną ( fot. Jacek Skrzyniarz i lublin112.pl) oraz filmową ( reportaż TVP 3 Lublin).